ПРАВОВИЙ СТАТУС СВІТОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ ХАРАКТЕРИСТИКА ЯК СУБ’ЄКТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

  • О. С. Денісова Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
  • Д. В. Войтюк Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
Ключові слова: правовий статус, міжнародна торгівля, експорт продукції, зовнішньоторговельні відносини, зовнішньоекономічна політика країни

Анотація

У статті досліджується сучасний етап розвитку суспільства, який неможливо уявити без міжнародної торгівлі. Пріоритети сучасної зовнішньоторговельної політики зумовили реформування засад здійснення зовнішньоторго¬вельної діяльності. Запорукою якісного проведення реформ у сфері зовнішньої торгівлі є належне її правове регу¬лювання. Міжнародній торгівлі належить вирішальна роль у сфері міжнародних економіко-правових відносин на сучасному етапі розвитку світової економіки загалом. В умовах трансформації ринкової економіки України зовнішня торгівля є чи не найважливішим засобом наповнення державного бюджету. Ключовою проблемою зов¬нішньоторговельного обороту є питання як удосконалення структури українського експорту та імпорту, впрова¬дження ефективної стратегії інтеграції України у світову економіку з її орієнтацією на активне зростання експор¬ту і диференціацію його потенціалу, так і вдосконалення сфери правового регулювання зовнішньоторговельних відносин між Україною та лідерами світової торгівлі. В зв’язку з цим розглянуто особливості розвитку, фактори зростання міжнародної торгівлі та правове регулювання зовнішньоторговельних відносин на сучасному етапі.
Автори розглядають сучасну Україну, яка зараз перебуває в непростих умовах зовнішньої військової агресії та руйнації значної частини економіки. Отже, включення у світовий економічний простір є ключовим завданням зовнішньоекономічної політики країни, вирішення якого дозволить Україні зайняти у міжнародному розподілі праці вигідне місце. У зв’язку з цим перед нашою державою постає чимало проблем, пов’язаних з процесом нала¬годження роботи в рамках Генеральної угоди з тарифів і торгівлі та Світової організації торгівлі з метою безпере¬шкодного експорту власної продукції. Від розв’язання цих проблем залежатиме подальше місце України у світо¬вій економіці і добробут її громадян. Також, отримавши членство в Світовій організації торгівлі, Україна в такий непростий час отримала змогу врегулювання суперечок на міждержавному рівні.

Біографії авторів

О. С. Денісова, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

кандидат юридичних наук,доцент кафедри загальноправових дисциплін

Д. В. Войтюк, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

студентка Інституту управління та права

Посилання

1. Бараненко І., Микуляк В. Міжнародна тор¬гівля: тенденції 2018 року. Юридична Газета. 2018. Вип. № 11 (613). С. 21-23.
2. Клочко В. Глобалізація та її вплив на країни з перехідною економікою. Економіка України. 2001. № 10. 90 с.
3. Лахно С. Членство у СОТ: проблеми лишаються. Політика і час. 2006. № 9. 125 с.
4. Остап І. Вступ до СОТ: завдання і перспективи. Голос України. 2006. 20 липня. 18 с.
5. Решота О.А. Внутрішній ринок Європейського Союзу та міжнародна економічна інтеграція : навч. посіб. Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2012. 153 с.
6. Севрук І.М. Роль міжнародних організацій в роз-витку глобального мережевого ретейлу. Економічний простір. 2017. № 119. С. 49-59.
7. Угода про заснування Світової організації торгівлі (СОТ): Угода, Міжнародний документ від 15.04.1994 р. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/ show/995-342. (дата звернення: 17.12.2020).
8. Циганкова Т.М., Солодковська Г.В. Сучасні коаліції та угруповання СОТ у формуванні глобальної торгової політики. Міжнародна економічна політика. 2010. Вип. 1-2. С. 22-40.
Опубліковано
2021-04-28
Розділ
Статті