ПРАВОВИЙ СТАТУС СВІТОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ ХАРАКТЕРИСТИКА ЯК СУБ’ЄКТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА
Анотація
У статті досліджується сучасний етап розвитку суспільства, який неможливо уявити без міжнародної торгівлі. Пріоритети сучасної зовнішньоторговельної політики зумовили реформування засад здійснення зовнішньоторго¬вельної діяльності. Запорукою якісного проведення реформ у сфері зовнішньої торгівлі є належне її правове регу¬лювання. Міжнародній торгівлі належить вирішальна роль у сфері міжнародних економіко-правових відносин на сучасному етапі розвитку світової економіки загалом. В умовах трансформації ринкової економіки України зовнішня торгівля є чи не найважливішим засобом наповнення державного бюджету. Ключовою проблемою зов¬нішньоторговельного обороту є питання як удосконалення структури українського експорту та імпорту, впрова¬дження ефективної стратегії інтеграції України у світову економіку з її орієнтацією на активне зростання експор¬ту і диференціацію його потенціалу, так і вдосконалення сфери правового регулювання зовнішньоторговельних відносин між Україною та лідерами світової торгівлі. В зв’язку з цим розглянуто особливості розвитку, фактори зростання міжнародної торгівлі та правове регулювання зовнішньоторговельних відносин на сучасному етапі.
Автори розглядають сучасну Україну, яка зараз перебуває в непростих умовах зовнішньої військової агресії та руйнації значної частини економіки. Отже, включення у світовий економічний простір є ключовим завданням зовнішньоекономічної політики країни, вирішення якого дозволить Україні зайняти у міжнародному розподілі праці вигідне місце. У зв’язку з цим перед нашою державою постає чимало проблем, пов’язаних з процесом нала¬годження роботи в рамках Генеральної угоди з тарифів і торгівлі та Світової організації торгівлі з метою безпере¬шкодного експорту власної продукції. Від розв’язання цих проблем залежатиме подальше місце України у світо¬вій економіці і добробут її громадян. Також, отримавши членство в Світовій організації торгівлі, Україна в такий непростий час отримала змогу врегулювання суперечок на міждержавному рівні.
Посилання
2. Клочко В. Глобалізація та її вплив на країни з перехідною економікою. Економіка України. 2001. № 10. 90 с.
3. Лахно С. Членство у СОТ: проблеми лишаються. Політика і час. 2006. № 9. 125 с.
4. Остап І. Вступ до СОТ: завдання і перспективи. Голос України. 2006. 20 липня. 18 с.
5. Решота О.А. Внутрішній ринок Європейського Союзу та міжнародна економічна інтеграція : навч. посіб. Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2012. 153 с.
6. Севрук І.М. Роль міжнародних організацій в роз-витку глобального мережевого ретейлу. Економічний простір. 2017. № 119. С. 49-59.
7. Угода про заснування Світової організації торгівлі (СОТ): Угода, Міжнародний документ від 15.04.1994 р. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/ show/995-342. (дата звернення: 17.12.2020).
8. Циганкова Т.М., Солодковська Г.В. Сучасні коаліції та угруповання СОТ у формуванні глобальної торгової політики. Міжнародна економічна політика. 2010. Вип. 1-2. С. 22-40.