ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ЩОДО НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ ТА ІНТЕРНЕТУ
Анотація
Стаття присвячена дослідженню проблеми правового регулювання захисту дітей від негативного впливу в мережі Інтернет, а також впливу засобів масової інформації, соціальних мереж на поведінку дітей, які можуть опинитися в ролі жертви злочину або скоїти самі цей злочин. Трансформаційні процесі, що відбуваються у сучасному суспільстві сьогодні, мають значний вплив на формування та розвиток дитини. Інформаційно-комунікативний розвиток сучасних технологій сприяє активному інтелектуальному та духовному розвитку дитини в суспільстві. Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Проте швидкий та неконтрольований обіг інформації може становити загрозу як психологічному, так і психофізичному здоров’ю та життю дитини. Система правового та організаційного убезпечення дитини в інформаційному просторі нині лише формується та не здатна комплексно протидіяти інформаційним викликам, а також ефективно захищати дитину від небезпек в інформаційній сфері. Динамічні розвитки інформаційних викликів та загроз у сучасному світі, суб’єктивізм та відсутність єдиного бачення в оцінці небезпек, а також міждисциплінарність окресленої проблеми вимагають комплексного наукового дослідження негативного впливу інформаційного середовища на свідомість дитини. Актуальним постає питання теоретичного переосмислення цієї проблеми та пошуку найбільш ефективних шляхів протидії негативним інформаційним впливам, а також забезпечення інформаційної безпеки дитини. Молоде покоління було й залишається у центрі уваги кожної держави та на кожному історичному етапі її розвитку. При цьому будь-які зміни в існуванні держави неодмінно ведуть до модернізації суспільства щодо підготовки дітей до життя, убезпечення їх від можливих загроз.
Посилання
2. Робун А.Г. Міжнародний захист прав дітей в сучасному світі. Білоруський журнал міжнародного права і міжнародних відносини. 2002. № 2. С. 120.
3. Туляков В.О. Віктимологія (соціальна та кримінологічна проблема) : навчальний посібник. Одеса, 2000. 336 с.
4. Опонасенко Л.П. Правіла життя для підростаючого покоління. Голос України. 2010. № 206. С. 100.
5. Чачанидзе І.Е. Интернет: правила безопасности. Юридичний науковий електронний журнал. 2010. № 4. С. 323. URL: http://www.my-baby.info/news/view/323.html.
6. Про Громадську Раду з питань свободи слова та інформації : Положення, затверджене на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації. URL: http://www.rada.gov.ua/svobodaslova/rada_polozh.html.
7. Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів : Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-768. 2009. URL: http:///coolschooll.at.ua/Ioad/pro_zakhist_ditej_ta_molodi_vid_negatsvnskh_informacijnikh_vpliviv/2-1-0-121.
8. Кодекс щодо захисту дітей від жорстокого поводження в мережі Інтернет та інтернет-ресурсах. URL: file:///C:/Users/User/Downloads/20120221130217_final_text%20(1).pdf.
9. Литовченко І.Я., Максименко С.О., Болтівець С.У. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі : навчальний посібник. Київ, 2010. 200 с.
10. Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. URL: http://zakon4.rada/gov.ua/laws/show/4988-17.
11. Справа K.U. проти Фінляндії URL: https://ceses.legal/en/act-echr1-117361.html.
12. Опонасенко Л.І. Правила життя для підростаючого покоління. Голос України. № 206. 2010. С. 120.
13. Про захист суспільної моралі. Юридичний вісник України. 2004. № 14. С. 192.
14. Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення та радіомовлення України. Офіційний вісник України. 2007. № 52. С. 23.
15. Мойсеєва О.А. Віктимність неповнолітніх як психолого-правова проблема. Право України. 2000. № 7. С. 99–100.