ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЯ В АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОДИНИЦЯХ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОБЛЕМИ ЗДІЙСНЕННЯ

  • А. І. Гнатовська
Ключові слова: діджиталізація, інформатизація, публічне адміністрування, адміністративно-територіальні, одиниці, електронний уряд

Анотація

У статті розглянуто загальні засади інформатизації суспільства, визначені суттєві відмінності рівня здійснення діджиталізації на рівні держави та адміністративно-територіальних одиниць. Зроблено акцент на важливості фінансового забезпечення процесів діджиталізації та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на місцях.
Акцентовано увагу на тому, що ефективне публічне адміністрування полягає у безперервному контролі громадянського суспільства, що підіймається на публічний рівень, використовуючи знання, досвід та інформацію, де зберігаються і через яку передається цей досвід як головний інструмент вирішення проблем суспільства в цілому. Процес впровадження інформаційно-комунікаційних технологій фактично сформував якісно нову, глобальну організаційну культуру, в якій індивід, що вільно управляє інформацією, здатний істотно впливати на соціально-організаційні правила гри, роблячи виклик самому інституту держави і права. Для сучасної системи державної влади не тільки необхідно, а й природно використовувати передові інформаційно-комунікаційні технології.
Але ці процеси повинні одночасно реалізовуватися і в програмах на місцях, які повинні максимально наближувати людину до реального вирішення питань місцевого значення та негайного отримання інформації.

Біографія автора

А. І. Гнатовська

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кафедри конституційного,
адміністративного та фінансового права Чернівецького юридичного інституту
Національного університету «Одеська юридична академія»

Посилання

Калішенко Є. Правоове забезпечення розвитку електронного урядування в Україні. Підприємництво, господарство і право. 2019. No 7. С. 140 – 146.

Про публічні електронні реєстри : Закон України від 18 листопада 2021 року No 1907-IX URL : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1907-20#Text.

Гапєєв Л. Електронне урядування: пробле-ми, пріоритети, завдання Держслужбовець. 2018. No 3. URL :https://i.factor.ua/ukr/journals/ds/2018/ march/issue-3/article-34920.html.

Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство Укра-їни, посвідчують особу чи її спеціальний статус : Закон України від 20 листопада 2012 року No 5492-VI URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5492-17#n3.

Головні досягнення Мінцифри у сфері е-довір-чих послуг та е-ідентифікації за 2021 рік URL: https://www.kmu.gov.ua/news/golovni-dosyagnennya-mincifri-u-sferi-e-dovirchih-poslug-ta-e-identifikaciyi-za-2021-rik#:~:text

Корж І.Ф. Веб-сайти органів державної влади та органів місцевого самоврядування: механізми досту-пу до публічної інформації. Інформація і право. 2018. No 2 (25). С. 9-16 URL: http://ippi.org.ua/sites/default/files/3_8.pdf.

інструментів і методів, які держслужбовці запозичують у ІТ-індустрії URL: https://nv.ua/ukr/spec/reformi-v-ukrajini-yak-derzhava-spivpracyuye-zi-startapami-i-yaki-tehnologiji-zapozichuye-z-it-50135652.html.

Опубліковано
2022-03-27
Розділ
Статті