ДЕЯКІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ

  • Анастасія Ігорівна Кафлюк Чернівецький юридичний інститут Національного університету «Одеська юридична академія»
Ключові слова: державне управління, реформа, державна служба, програма, стратегія

Анотація

У статті аналізуються питання виникнення та розвитку державного управління та державної служби. Визначаються головні проблеми, цілі та аспекти реформування державного управління в Україні. Досліджуються заходи з питань підготовки до проведення повної і глибокої оцінки стану справ у системі державного управління України Національним агентством України з питань державної служби. Розглядаються етапи реформування державного управління та прогалини у законодавстві, які не дають змоги якісно виконувати реформування. Прогнозуються результати та якісність здійснення реформи. Також характеризується програма SIGMA та її мета у ході реформування державного управління. Досліджуються звіти про виконання реформ державного управління, де розглядаються ключові проблеми які ускладнюють успішне реформування державного управління та державної служби. Вивчається тіньовий звіт щодо реформ у сфері державного управління та державної служби. Опрацьовано звіт від ГО «Лабораторії законодавчих ініціатив» про основні досягнення і проблеми реформ у сфері державного управління та державної служби. Розглядається ряд проблем, що затримують процес реформування державного управління відповідно до підзаконних та нормативно˗правових актів. Простежено думку Сергія Сороки (експерта з реформування державного управління) щодо виконання плану реформи. Проаналізовано позитивні зрушення у державному управлінні після здійснення ряду реформ.

Низька якість здійснення реформи, негативними наслідками чого є постійне відкладання рішень щодо вирішення окремих елементів реформи, недостатня координація реформи, відсутність персональної відповідальності за невиконання окремих заходів реформи. Відсутність достатньої внутрішньої комунікації із тими, хто має безпосередньо впроваджувати реформу - як на рівні політичного, так і з боку державних службовців на всіх рівнях.

Біографія автора

Анастасія Ігорівна Кафлюк, Чернівецький юридичний інститут Національного університету «Одеська юридична академія»

магістр Чернівецького юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія»

Посилання

1. ЗВІТ про виконання Стратегії реформування державного управління України на 20162020 роки. Група «Реформа публічної адміністрації» Реанімаційного пакету реформ (2018). (https://rpr.org.ua/wp-content/uploads/2019/02/Zvit_final.pdf).
2. Співробітництво з програмою SIGMA (http://www.center.gov.ua/component/k2/item/3281).
3. Закон України «Про державну службу». Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 4 URL: https://zakon.rada.gov.ua/ laws/show/889-19)
4. Стратегія реформування державного управління України 2016-2021. Паспорт реформи (логічна модель). (2018). URL: https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/reform%20office/2021_.
5. Кабінет Міністрів України. Розпорядження від 18 грудня 2018 р. № 1102-р. URL: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-rozporyadzhen-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-24-chervnya-2016-r-474-i-vid-27-grudnya-2017-r-1013).
6. Досягнення і проблеми реформи держслужби в Україні: нове дослідження Лабораторії законодавчих ініціатив. (2019). URL: http://uacrisis.org/ua/72487-state-service-reform-shadow-report.
7. План пріоритетних дій Уряду на 2019 рік. (2019). URL: https://minagro.gov.ua/ua/napryamki/programi-rozvitku-apk/plan-prioritetnih-dij-uryadu-na-2019-rik.
8. Чому задуми не стали реальністю? Україні досі не вдалося створити ефективну та результативну державну службу, а також реформувати апарати міністерств та інших урядових органів. (2019). URL: https://www.epravda.com.ua/columns/2019/08/27/650979/.
9. Гнатовська А.І. Правові засади реформування публічного адміністрування в Україні. Вісник Чернівецького факультету Національного університету «Одеська юридична академія». Чернівці, 2019. № 2. С. 35˗43.
Опубліковано
2020-02-07